Brzdové platničky FORCE pre brzdy AVID/SRAM Elixir Resin

Brzdové platničky FORCE AVID/SRAM Elixir resin s pružinou FE Tieto platničky majú oceľovú základňu (telo) a ich brzdná plocha je vytvorená polymérovo/organickou zmesou alebo veľmi známe označenie RESIN.

Kompatibilné sú s brzdami AVID a SRAM: AVID Elixir 1,3,5,7,9, R, CR, X0, DB SRAM Level T, TL, ULT, TLM, B1

hmotnosť 1 páru: 20 g

Dostupnosť Na sklade (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
4.4.2023
Možnosti doručenia
Kód: 2100656
€8,90 €7,42 bez DPH
Brzdové platničky FORCE pre brzdy AVID/SRAM Elixir Resin
42359 hlavni
Tip
Doprava ZDARMA
pri nákupe nad 100€
Produkty SKLADOM
do 24 hodín u Vás
Vrátenie TOVARU
až do 30 dní

Organické platničky

Organické brzdové platničky, ktoré tiež bývajú označené ako polymérové, resin alebo semi-metalické, sú vyrábané zo zmesi rôznych vlákien, ktoré sú spájané živicou. Niektoré z materiálov, ktoré sú použité v brzdových platničkách , sa môžu líšiť. Vždy záleží na konečnom určenie brzdových platničiek. Všeobecne, organické brzdové platničky sú vyrábané z mäkších materiálov ako sintrované, čo znamená, že sú obvykle tichšie. Organické platničky ponúkajú rýchlejší nástup brzdného účinku a už od prvého stlačenia brzdovej páky majú lepší účinok než platničky sintrované. Jednou z nevýhod organických platničiek je, že nie sú schopné sa moc dobre vyrovnávať s teplom vyvolaným brzdením a rýchlejšie sa opotrebovávajú pri dlhších zjazdoch.

Sintrované platničky

Sintrované brzdové platničky, ktoré sa niekedy značia ako metalické, sú vyrábané lisovaním metalických častí k sebe vysokým tlakom a teplotou. Sintrované brzdové platničky fungujú v širšom spektre podmienok než platničky organické. Nezáleží teda na tom, či jazdíte v suchu alebo v daždi a blate. Sintrované platničky brzdia stále rovnako. Sintrované platničky sú vhodné aj pre závodné použitie, pretože vydržia väčšie teplotné namáhanie a menej sa opotrebovávajú. Sú taktiež vhodné pre použitie na elektrobicykloch, ktoré sú ťažšie a vyvíjajú na brzdy väčšiu záťaž než bežné bicykle. Vyznačujú sa tiež menším opotrebovaním v dlhých zjazdoch než organické zmesi platničiek. Pozor tiež na brzdové kotúče. Niektoré kotúče z nižších tried sú vhodné iba pre organické / polymérové ​​platničky.  

Dodatočné parametre

Kategória: Brzdové platničky
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: